Vivense Lifestyle

Scroll to Info & Navigation

Vivense’den Genç Erkek Odası Fikirleri

Vivense Blog’tan herkese merhaba! Bugünkü postumuzda Vivensesever bir takipçimizin de ricası üzerine genç erkek odalarının dekorasyonu ve düzenlemesiyle ilgili birkaç fikir vermek ve örnekler sunmak üzere yola çıkıyoruz.

Genç odaları genel anlamıyla oda sahibinin kişiliğini yansıtacak, hobileri ve ilgi alanlarına ait unsurları barındıran, motive edici ve rahat bir çalışma alanı sunan yerler olmalıdır. Genç erkek odalarının genç kız odalarından renkler ve düzen anlamında farkları vardır. Daha koyu tonları ve sert hatlı mobilyaları rahatlıkla kaldırabilecek olan erkek odaları için koyudan açığa mavi tonları, gri tonları, kırmızı, siyah, beyaz, sarı gibi renkler ağırlıklı tercih edilmektedir.

          image

Çalışma masası ve çevresinde dikkat dağıtacak objeler bulunmaması önemli, eğer etrafta oğlunuz ders çalışırken bir anda ilgisini başka yöne çekecek şeyler bulunuyorsa, çalışma alanının bunları görmeyecek şekilde konumlandırılmasına dikkat edebilirsiniz.

 image

Eğer oğlunuz arkadaş ağırlamayı seviyor ve önemsiyorsa odasındaki yatağı, gece haricindeki zamanlarda koltuk düzeni alacak bir sisteme sahip olabilir. Böylece hem titiz annelerin içi rahat eder hem de oğlunuz ve arkadaşları daha keyifli bir ortamda beraber olmanın tadına varabilirler.

   image

Genç odalarında şüphesiz en sevdiğim detay duvarlardan birinin ya da bir bölümün kara tahta olarak kullanlması. Genç bireylerin ve hatta yetişkinlerin bile yaratıcılıklarına katkıda bulunacağına inandığım bu yöntem, okula giden gençler için derslere ait, sürekli hatırlanması gereken bilgileri not almak ve her zaman görmek açısından da yararlı olacaktır. Üstelik farklı ve daha özgür bir alanda olduğunu hissettirmek açısından da önemli bir detay olabilir.

Tüm bunların haricinde, kendilerine ait alanda genç kızlar kadar düzenli olmayabilen genç erkeklerin odalarında fazla dağınıklığa yol açmamak adına mobilya seçimi yaparken olabildiğince fazla depolama imkanı sağlayan fonksiyonel ürünleri tercih etmek doğru olacaktır. Ayrıca unutmayın ki genç odaları yetişkin odaları gibi sadece uyumak ve kıyafet değiştirmek için kullanılan mekanlar değil onların “yaşam alanı”dır. Olabildiğince enerjik ve hayat dolu olmasına önem verin :)

En kısa zamanda genç kız odaları ile ilgili fikirler vermek üzere, şimdilik hoşçakalın!

En güncel yorumlar

Blog yorumları Disqus kaynaklıdır